Akşam yemeğinde arkadaşlarınızı ve ailenizi davet etmek ve dışarıda yemek pişirmek için özel bir şey var. Patio nursery Club, her türlü dış mekan mutfakları oluşturma konusunda zengin bir deneyime sahiptir ve kömürden elektrikli pişirme cihazlarına ve kesintisiz bahçe tasarımlarına kadar her şeyi entegre etmek için bir dizi uzman tedarikçi ile birlikte çalışmaktadır. Dış mekan mutfakları Garden Club tarafından tasarlanıp monte edildiğinde, yalnızca özelliğin nasıl görüneceğini değil aynı zamanda mutfağı kullanma pratikliğini de göz önünde bulunduruyoruz. Kaç misafir için yemek yapmayı düşünüyorsun? Cihazı ne sıklıkla kullanacaksınız? Ne kadar hazırlık ve depolama alanına ihtiyacınız olacak? Müşterilerimize siz ve bahçeniz için doğru tasarım çözümünü bulmaları için doğru soruları soruyoruz.

Outdoor Kitchen Garden Design - image 3col-1-750x750 on https://alldesingideas.com Outdoor Kitchen Garden Design - image 3_col-2500x1875-wandsworth_A-750x750 on https://alldesingideas.com

The sort and size of open air kitchen required by our customers differs gigantically and ranges from a straightforward BBQ to complex Gas courses of action with rotisseries and warmth control alternatives. Charcoal machines are still massively prominent and ‘Huge Green Egg’ is an exceptionally well known alternative for sharp cooks searching for adaptability. Electric cooking alternatives are an incredible answer for properties, for example, new form advancements with limitations on the utilization of charcoal BBQ’s.

Outdoor Kitchen Garden Design - image JI_220518_UrbanFlow_078-750x1127 on https://alldesingideas.com Outdoor Kitchen Garden Design - image JI_220518_UrbanFlow_091-1-750x1126 on https://alldesingideas.com

Different highlights to consider in the outside kitchen in coolers – regularly not required in a little patio nursery anyway an exceptionally valuable venture for a rooftop porch where conveying sustenance and beverages up limited stairs is best done progress of time of your visitors entry. Ice plate and cans additionally fill in as a savvy elective for keeping drinks cool. Where a water supply is close usually valuable to consolidate a sink for washing natural product, veg and hands between cooking. Our certified, experienced and grant winning greenery enclosure configuration group are accessible to enable you to understand your open air kitchen. Reach us for more subtleties and to examine your necessities.

Outdoor Kitchen Garden Design - image KOT8366-copy-750x500 on https://alldesingideas.com

Outdoor Kitchen Garden Design - image pinit_fg_en_rect_red_28 on https://alldesingideas.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here